Sunday, April 4, 2010

Kaks õde

Hei-hei,
üks lasteteemaline postitus ka, ajaloo huvides.


Lene-Mai on vahepeal saanud kahe-poolekuuseks. Beebid arenevad nii ruttu. Esimesel kuul rändas pilk ristirästi ja pilgukontaktist polnud juttugi. Nüüd on meie vahva tegelane juba pisike suhtlev inimene. Vaatab otsas, naeratab ja jutustab. Tema lemmiktegevus ongi emmele-issile otsa vaadata ja suu kõrvuni jutustada. Naeratus on tal tegelikult kogu aeg näos. Nuttu tuleb üliharva. Näiteks siis, kui õue minnes on vaja müts pähe toppida. Aga protestikisa on ka sel juhul lühiajaline. Ühesõnaga väga rahulik ja rõõmus tegelane. Juuksed on peas tumedad ja silmad emme moodi tumehallikassinised. Noral seevastu on silmad vanaisasse - helesinised. Issi rohelisi silmi pole kahjuks kummalgi. Aga Lene-Maist siis veel.... Kasvab ta meil jõudsalt, mis tal muud teha... Praegu on pikkust 65 cm ja kaalu kuskil 7 kg. Nora oli vast 5-kuuselt samade parameetritega. Riided nr 74 on praegu igati minev kaup. Ja täna otsustas piiga teha pühapäeva puhul žesti - sõi õhtust kl pool 9 ja ärkas söömiseks alles hommikul kell pool 9. Pikk iluuni oli :) Ega ma ei kurda.
Magama jäävad nüüd mõlemad lapsed kl 9 õhtul, nii on emmel-issil õhtul oma aeg, et vaikust kuulata, sest olgem ausad, kahe lapsega on müratase vahel harjumatult kõrge.
Lene on üleval tunnike-poolteist, siis magab pool tundi. Pikemaks neid unesid praegu ei õnnestu kuidagi vebitada, aga õnneks magab kärus õues päeval 2 tundi ja öösel samuti on uni hea. Seega pole hullu.Natuke Nora-Liisist ka. 3,5 aastaselt on pikkust 102 cm ja kaalu 16 kg. Söögiisu on viimasel kuul super, ainult sööks :) Järelikult kasvab. Praegusel ajal on ta lemmiktegevuseks ikka veel Lego, pehmete mänguloomadega mängimine ja jutustamine. Ujumas käivad issiga ja uisutamas samuti. Tahaks teda päris uisutrenni panna, aga selleks peaks ta enne ise uisutada oskama. Noh, me tegeleme sellega praegu... Nora tundub üldse pisikese õe kõrvaö väga asjalik ja tubli. Saab kõigega ise hakkama. Vahest käivad üleväsimusest jonnituurid, aga saab ka neist üle. Kodus ärkab ta poole 9 paiku ja lõunaund ei maga. Lasteaias hakkasime nüüd ka Tartus käima. Nora-Liisile meeldib seal väga. Õnneks! Nädalavahetustel ootab, et saaks taas lasteaeda. Täitsa usun, et kodus tal igav. Nii me siin siis toimetame kahe lapsega.

2 comments:

  1. Toredad tirtsud ja nende tegemised!

    ReplyDelete
  2. Nii armsad preilid kasvavad teil kodus :) Pisikene on juba suureks saanud, emmel tuleb vist vahukoort tissist :P

    ReplyDelete