Monday, April 21, 2008

Poolteist aastat - juba auväärne iga :)

Tähistasime hiljuti Nora-Liisi sünnipäeva. Neiu sai poolteist aastat nooreks. Täitsa tõsine vanus juba. Mõistus peas ja juttu tuleb, mis mühiseb :) Minu vanemad tulid külla ja täitsa pidu oli kohe !
  • Nora-Liisi lemmikud on raamatud. Vaatme neid iga päev koos oma tunni-poolteise ikka. Mina sel ajal "puhkan" ja Noral on huvitav. Räägin talle, kes raamatus on ja mis nad seal teevad. Selle tulemusena, kui talt küsida: " Kus on konn (mõmmi, auto, porgand, viinamarjad jnejne)", leiab ta selle asja 99% üles. Baklazaanid ja sellised asjad olen vahele jätnud :)))
  • Nupsust on ehtne preili kasvanud. Minu oranzide ketastega kaelakee on suur hitt. Nups paneb selle kaela, keerutab, imetleb, isegi "Kaelakee" õppis ütlema. Esimene nii pikk sõna, mis kohe selgeks sai! Tuulasin nüüd mööda poode, et oma kaelakee tagasi saada ja lapsele päris enda oma osta, aga pole leidnud toredat värvilist ja lastepärast. Otsingud jätkuvad...
  • Söögiisu on endiselt olemas, aga kehvapoolne. Sööb ise, joob nokaga tassist. Tõenäoliselt jooks ta ka tavalisest tassist, aga siis on jooki vast terve elamine täis ja mu enda mugavus on talle turvalisem tass pihku pista. Keefir ja mahlad on lemmikud. Toidu kõrvale joob aga vett. Piim ei maitse üldse. Magustoiduks on iga päev kohupiim või jogurt, mis on ka lemmikud.
  • Teletupsud meeldivad kohe hirrr---rrr-msasti. Kui vajan 10 min oma aega, panen talle DVD mängima. Nora istub ilusti diivanile ja jutustab siis Tupsudega kaasa. Vahepeal tantsib ja ALATI tuleb teeb mulle musi, tänutäheks. Muidu ta igal ajal ei musita-kallista. Ainult erilistel hellusehetkedel. Kui ta oma loomadega-mängukarudega mängib, siis need tal enamasti kallistavad või musitavad. Mõtlesin, et kust ta seda õppinud on. Aga Tupsud ju ka muudkui musitavad ja kallistavad :) Tupsud on meil kõik "la-laad" :) Poes käies otsisin talle väikest kingitust sünnipäevaks, Tips leidis väikse lilla Tupsu. Hirmus kallis oli oma kogu kohta, aga enam laps seda ära ei andnud. Naeratas õndsalt, kallistas Tupsu ja kordas "la-laa, la- laa". No nüüd meil kodus ongi üks suur kollane laulev Tups ja kaks pisikest - roheline ja lilla. Mõtlesin talle ühe Tupsus DVD juurde osta, aga kuna ma siiski ei poolda, et nii väike juba paandunud TVfänn oleks, siis jäi ostmata. Aega on...
  • Nora on hakanud võõrastama vaikselt. Mitte just karjuma, aga muutub hästi tõsiseks ja hoiab emme-issi varju. Mänguasjadega teda ära osta ei saa :) Ja kui emme poodi läheb ja laps issiga koju jääb, on ta ka pikalt tõsine.
  • Nora-Liisile meeldib trepist emme käest hoides üles-alla kõndida, väga hästi tuleb välja. Liumäe otsa ronimine ja sealt alla laskmine on ka selged. Sellega võib pool tundi järjest vabalt möllata.
  • Legoklotsid ostsin talle - Duplod. Ent väga suurt huvi nende vastu veel ei ole.
  • Sõnavara kasvab ruttu.Praegu on "papagoi"-faas, kus kõike järgi korratakse. Aga "ei taha" ja "ei ole" on selgelt käpas ja tihedas kasutuses :) Viimasel nädalal on selgeks saanud, et on "emme", "išši" ja "Noona". Millegipärast oli õues üks taksojuht ka "išši", aga muidu osutatakse ikka õigele mehele :) Hästi palju sõnu on selged, aga enamust peab emme-issi tõlkima. Nt Pänts = Präntsu (meie merisiga), "papakai" = papagoi, "budi" = tibu :))) "oua" = juua. Korrutustabeliga me vaikselt tegeleme "üks, kaks "on selged :))) Loomahääli ka oskab teha.
  • Äratus kl 9.30-10 issiga ja emmega kl 8. Oeh.... Päeval magamine kl 15-17 (18) ja õhtul tuttu kl 22.
  • Robin on suur sõber. Vabadel päevadel, kui hoidja meil ei käi, jookseb Robin oma kodus ringi ja kutsub: "Noona-Noona". Kas pole armas!

No comments:

Post a Comment