Friday, October 9, 2009

Kiisumütsike

Valmis üks vahva müts. Juhised Ravelryst (www.ravelry.com). Lõng Novita Wool (100% vill), vardad 3,5. Aega võttis väga vähe, täitsab huvitav oli kududa mütsi ülalt alla. Olen harjunud ikka teistpidi - alt üles. Veidi pusserdasin alguses, kui tuli 4 loodud silma 4le sukavardale jagada ja ringselt kuduma hakata. Vardad läksid aina sõlme. Lõpuks leidsin nipi - kolmele vardale jaotatuna oli alustada märksa kergem.
Lõnga võtsin kahekordselt, kuna muidu minu suhteliselt lõdva kudumise juures ei oleks müts tuulekindel. Nüüd on vähemalt ilus tihe kude.


6 comments:

 1. Müts on vaffa :) Ja pisitibi niiiii suur juba, täitsa preili :DVoodri oleks võnud panna, kui lõng ühekordne, siis ei aja lapsel peanahka ka sügelema :)Aga tore on, et jälle blogima hakkasid, peab tihedamini kiikama siia ;)

  ReplyDelete
 2. Nii armas müts! Oled tubli ema.

  ReplyDelete
 3. P6rgukiz, kuidas voodrit teha? Minu jaoks on see X-teadus... Fliisist ja siiludest? Vooder on tegelikult hea mõte, kuna Nora ei armasta kootud mütse, ju siis ikka on veidi kare...

  ReplyDelete
 4. Voodri tegemine pole tegelikult keeruline. Mina isiklikult fliisist ei teeks, teeks ennem trikotaazist. Aga kuidas keegi :)Ja keetrulist pole siin ju midagi. Pane riidetükk 2 kordsena lauale ja müts peale, sikuta teda siia sinna ja joonista riidele mütsi järgi müts ;)Siis õmbled servad kokku sisemisel mütsil ja õmbled käsitsi mütsi külge, sissepoole. Mina, kui olen teinud voodriga, siis õmmelnud alt äärest ja ülevalt äärest ka, et vooder ei liiguks.Ehk on abi ja said mu keerulisest seletusest aru :D Mul see viga, et ei oska hästi õpetada :P

  ReplyDelete
 5. Hei Meeli,Nora on nyyd kindlasti lasteaias k6ige popim tydruk ;)Igatahes vaga tubli t66, 5+

  ReplyDelete
 6. Aitäh :9 Olen rõõmus, et ta selle mu erinevalt varem kootud mütsidest ise pähe tahab panna.

  ReplyDelete